16 Eylül 2011 Cuma

FNO dan Aktarımlar...  15 Eylül tarihi ,mutlaka birçok kişinin hayatındaki, güzel anılarda ,nasibini almıştır diye düşünüyorum.Şehrin farklı noktalarındaki festivalde, moda dünyasının yarıtıcıları, ünlüler,modeller, sanat severler bir arada, yılbaşı gecesini bile geride bırakıcak güzel bir gece yaşadılar ve yaşattılar.

  Ben Calzedonia mağazasında,  makyaj tiyoları vererek makyaj yaptım. Elbette  Max Factor ürünlerini kullandım  özellikle üstün performanslarından dolayı maskaralarını yere göğe sığdıramıyorum.
Mağazaya gelen misafirler, Eda Taşpınarı karşılarında görünce fotoğraf çektirmekten kendilerini alamadılar böylece bana çok ta iş düşmedi :) Sosyal hayatın içindeki Eda Taşpınarı, tanımayan yoktur bence. Daha önce kendisi ile çalışma fırsatımız olmamıştı, bu vesile ile tanışmış olduk.Hakkında söylenenler ise, ne kadar tatlı, pozitif ve hoşsohpet olduğuydu, gerçeğin de böyle olması mutluluk verici. Çok yorulmuş olmasına rağmen, hiçkimseyi kırmadı ve tek tek tüm sevenleri ile fotoğraf çektirdi, imza isteyenleri de ,geri çevirmedi.

  Eda ,enfes kiremit rengi ,uzun bir elbisesini aynı tonlarda çivi topuklu botları ile kullanmış, çok ta iyi yapmış. İşaret parmağında ise altın tel ile örülmüş, parmağı komple saran aksesuarı ise tartışmasız mükemmeldi. Bu senenin moda makyajlarından, eyelineri uzatarak gözünün altkısımlarına da uygulayıp çerçevelendirmiş. Benim fikrimi aldı ve beğenmediysen doğru söyle lütfen ,bile dedi :) ama büyük bir samimiyetle söylüyorum ki çok beğendim. Yapmamız gereken tek şey ,bronz teninin üzerine yanık şeftali tonlarında allık uygulamaktı ve uyguladım. Çok ta yakıştı.
Ben de Calzedonia siyah tayt pantolonumu İntimissimi büstüyerim ile kullandım. Bilekliğim ise, tüm tasarımlarına bayıldığım Mawi  den.Yeşil tonlardaki makyajım göz rengim ile de uyumlu oldu.Deri minik çeketinizin içine şık büstiyer arıyoriseniz, mutlaka İntimissimi ye uğramalısınız, benden söylemesi.

  O aksam mağaza ziyaretine iki tane şapkalı bayan geldi. 1. si Eda nın amcasının eşi Indhira Taşpınar diğeri ise Melisa Çakarlar. Şapkalara olan düşkünlüğümden söz etmeme gerek yok sanıyorum. İkisi de çok güzeldi, fakat ben Melisa nın şapkasına bayıldım. Uzun zamandır görmüyordum  mağazayı ziyareti hoş bir sürpriz oldu benim içinde.Kendi makinem ile çekilmiş gecenin ilk ve tek fotoğrafı Melisa ve birlikte geldiği arkadaşı ile oldu. Şapkasını görünce bana hak vericeksiniz :)
  Gecenin ilerleyen saatlerinde ise hafiften ziyaretçilerin azaldığı zaman kendimi Calzedonia dan çorap seçerken buldum. Çok beğendiğim bir modeli ise bir kaç saniye ile bir başka müşteriye kaptırdım. Neyseki gelicekmiş ve geldiğinde haber vericekler. Gözden kaçmayan bir başka konu ise mağaza çalışanlarının birbirleriyle ve gelen misafirler ile samimi, içten diyoloğları ve ilgi ve alakaları idi, ne çok fazla ne de çok ilgisiz, deyim yerindeyse tam dozunda.
Her alışveriş yapana Nur Toktay tarafından makyaj hediyesi kazanmak ise kaçırılmayacak bir fırsattı benim için,hakkım baki kaldı :))

  Bulunduğum noktadan size aktaracaklarım bu kadar, siz de geceyi hernerede geçirdiyseniz dilerim ki hatıralardan silinmeyecek kadar derin izler bırakan, güzel bir gece geçirmişsiniz dir.
Önümüzdeki sene kutlanacak olan Fashion's Night Out  u sabırsızlıkla bekliyorum.

                                                                                                        Nur Toktay

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder